Terre di Pozzo Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2011

178,23zł Netto: 144,90zł
  • Marka: CANTINA CECCOBAO
  • Kod produktu: 040.003
  • Stan magazynowy: Zasoby wyczerpane
Minimalna ilość zamówionych sztuk dla tego produktu wynosi 6

Opis

Amarone della Valpolicella to włoskie wino, które wymaga specjalnej uwagi, szacunku i miłości. Sekret jego wytwarzania leży w równowadze między tradycyjnymi naturalnymi procesami oraz nowoczesną technologią produkcji. Uprawiane na wzgórzach doliny Illasi i Marano w Veneto winogrona zbierane są ręcznie w październiku. Do stycznia przechowuje się je i podsusza na matach, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Potem podsuszone jagody są zgniatane wraz ze skórkami i rozpoczyna się trzymiesięczny proces fermentacji. Przed butelkowaniem wino dojrzewa w beczkach co najmniej 36 miesięcy.

Specyfikacja

All
Kraj pochodzenia Włochy
Region Terre di Pozzo
Certyfikat DOCG
Stopień wytrawności wytrawne
Szczepy corvina, corvinone, rondinella.
Zawartość Alkoholu 16%
Pojemność 0.75L
Temperatura Podawania 18°-20°C
Charakterystyka Wina Czerwone wino o intensywnie rubinowym odcieniu. Nos jest czysty i intensywny. W aromacie dominuje słodka wiśnia z pestką oraz świeże zioła w rodzaju oregano. Można też doszukać się akcentów winogronowych i rodzynkowych. Wino jest wytrawne, ale z wyczuwalnym cukrem, wynikającym z metody produkcji (podsuszanie gron). Wyższy cukier przyjemnie balansowany jest przez charakterystyczną dla Valpolicelli wiśniową kwasowość. Jest dobrze zbudowane, z rozgrzewającym likierowym finiszem.
Zalecenia Kulinarne Amarone to doskonały partner do gorzkiej czekolady, ale również brownie i prażonych migdałów. Świetnie się sprawdza jako samodzielny element.
Llość w pudełku 6

Recenzje (0)

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra