CANTINA CECCOBAO. Połączenie tradycji z nowoczesnością

Piwnica win Cantina Ceccobao jest firmą młodą, ale zdążyła zdobyć już zaufanie klientów. Narodziła się z inicjatywy przedsiębiorcy, który połączył swoje ponad trzydziestoletnie doświadczenie w rolnictwie i handlu z ponad dwudziestoletnim zaangażowaniem w branży winiarskiej i enologicznej. Zastosował przy tym najnowsze narzędzia produkcji. Tak powstała we Włoszech nowoczesna fabryka winiarska, oferująca szeroką gamę produktów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które powstają z winogron pochodzących z najlepszych włoskich regionów winiarskich: z Toskanii, Abruzji, Apulii, Kampanii i Sycylii.
Jak mówi sam właściciel, całe przedsięwzięcie "Cantina Ceccobao" składa się z trzech podstawowych segmentów. Pierwszym z nich jest piwnica win wyposażona w zbiorniki ze stali nierdzewnej o różnej wielkości, które są w stanie produkować małe i duże ilości wina, całkowicie zachowując ich charakterystykę, bez wpływu na autentyczność. Drugi segment stanowią biura dyrektorskie, administracyjne i techniczne, z salami spotkań, w których przyjmuje się klientów i zwiedzających. Odbywają się w nich negocjacje, degustacje i spotkania B2B. Trzecim segmentem jest uważna selekcja nabytków piwnicy, możliwa dzięki precyzyjnemu doborowi dostawców. W Ceccobao produkuje się, butelkuje i opakowuje wina w procesach, które są w stanie wyodrębnić ich jakość i wyjątkowość, gwarantując jednocześnie cechy stabilności, oczekiwane przez współczesny rynek. Piwnica dba zatem o wysokie standardy produkcji. Co ważne, są one zachowywane także w wypadku win podstawowych. Nabywcy mają możliwość dostosowania etykiet i opakowań do swoich upodobań i potrzeb, dzięki czemu mogą spełniać wymogi określone w każdym konkretnym rynku wina, związane z kulturą winiarską charakterystyczną dla danego kraju.
Ceccobao prowadzi międzynarodową działalność dystrybucyjną i współpracuje z enologami międzynarodowej sławy. W Polsce wyłącznym importerem win produkowanych przez Cantina Ceccobao jest firma L’altro vino z siedzibą w Poznaniu (Wielkopolska). Dzięki L’altro vino polscy klienci mogą kupić certyfikowane, jakościowe wina importowane do Polski wprost od producenta. Należą do nich na przykład Primitivo, Merlot, Pinot Grigio, Vernaccia di San Gimignano i Chianti Classico, czyli wina wykonywane ze starannie selekcjonowanych winogron, z dbałością o zachowanie cennych właściwości i lokalnego kolorytu. Gwarantują one wysoką jakość i oryginalne walory smakowe w przystępnej cenie.  Producenci

Related Products

LA VENERANDA Aureo Umbria IGT

LA VENERANDA Aureo Umbria IGT

Jednoszczepowe białe wino z północy Włoch, z regionu Umbria...

47,97zł Ex Tax: 39,00zł

CANTINA CECCOBAO Rosso Toscano IGT 2015

CANTINA CECCOBAO Rosso Toscano IGT 2015

Toskania – najsłynniejszy winiarski region we Włoszech, położony w środkowej części kraju..

31,49zł Ex Tax: 25,60zł

CANTINA CECCOBAO Merlot Terre Siciliane IGT  2015

CANTINA CECCOBAO Merlot Terre Siciliane IGT 2015

Czerwone wino pochodzące z Sycylii. Szczep Merlot, z którego wytworzono to wino, to druga..

31,49zł Ex Tax: 25,60zł

CANTINA CECCOBAO Vernaccia di San Gimignano DOCG 2014

CANTINA CECCOBAO Vernaccia di San Gimignano DOCG 2014

Vernaccia di San Gimignano to pierwsze włoskie wino, któremu w 1966 roku została udzielon..

52,50zł Ex Tax: 42,68zł

CANTINA CECCOBAO Chianti Classico DOCG 2013

CANTINA CECCOBAO Chianti Classico DOCG 2013

Chianti – jedno z najbardziej znanych i popularnych włoskich win. Powstaje w Toskanii, n..

49,04zł Ex Tax: 39,87zł

CANTINA CECCOBAO Nero D`Avola Terre Siciliane IGT 2015

CANTINA CECCOBAO Nero D`Avola Terre Siciliane IGT 2015

Czerwone wino z Sycylii wytworzone w 100% z winogron szczepu Nero d'Avola. Nero d'Avola&n..

36,73zł Ex Tax: 29,86zł