Blog

3 sposoby na grzane wino od Laltrovino.pl

3 sposoby na grzane wino od Laltrovino.pl

W zimowe, długie wieczory dobrze jest się rozgrzać, delektując się pysznym, ciepłym napojem. Jednym z nich jest wino grzane, które można przygotować według własnych upodobań. W Niemczech czy Austrii jest ono znane jako Glühwein, a największą popularnością cieszy się w czasie Adwentu i Bożego Narodzenia. Podobnie jest we Francji i we Włoszech, gdzie grzane wino stanowi nieodzowny element jarmarków świątecznych a także mieści się w menu sezonowym większości restauracji.


CANTINA CECCOBAO. Połączenie tradycji z nowoczesnością

CANTINA CECCOBAO. Połączenie tradycji z nowoczesnością

Piwnica win Cantina Ceccobao jest firmą młodą, ale zdążyła zdobyć już zaufanie klientów. Narodziła się z inicjatywy przedsiębiorcy, który połączył swoje ponad trzydziestoletnie doświadczenie w rolnictwie i handlu z ponad dwudziestoletnim zaangażowaniem w branży winiarskiej i enologicznej. Zastosował przy tym najnowsze narzędzia produkcji. Tak powstała we Włoszech nowoczesna fabryka winiarska, oferująca szeroką gamę produktów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które powstają z winogron pochodzących z najlepszych włoskich regionów winiarskich: z Toskanii, Abruzji, Apulii, Kampanii i Sycylii.


CERESTER - dobre wino zależy od pasji

CERESTER - dobre wino zależy od pasji

Winnica Cerester powstała w 1994 roku. Znajduje się w San Miniato w Toskanii między dwoma najbardziej znaczącymi, historycznymi ośrodkami regionu: Pizą i Florencją. Edukacja enologiczna i tradycje winne są podstawowym budulcem marki tej winnicy. Pozostaje ona mocno związana z uprawą własnej ziemi i lokalną społecznością. Jest firmą rodzinną, istniejącą dzięki doświadczeniu trzech pokoleń, które przekazywały sobie nie tylko wiedzę o przemyśle winiarskim, ale także pasję do dobrego wina. 

LA CERIOLA - winnica z sercem

LA CERIOLA - winnica z sercem

La Ceriola - winnica z regionu Veneto, producent niesamowitych win musujących które już można znaleźć w Polsce dzięki importerowi L`altro vino Sp. z o.o. Połączenie tradycyjnych metod uprawy winorośli i zaawansowanych technologii w dziedzinie enologii zaowocowało nowoczesną linią produkcyjną win musujących, takich jak Fior D`Arancio i Moscato, które są cenione nawet przez najbardziej wymagających smakoszy.